Aşk ve Cinsellik

Erkek arkadaşınızdan beklediğiniz sihirli sözleri duymak için ona biraz yardımcı olmanız gerekiyor. Önerilerimize kulak verin, “o” teklifi hemen alın!

Çok aşıksınız. Evlenmeyi hayal ettiğiniz biri ile berabersiniz. İlişkiniz de ciddi anlamda evlilik yönünde ilerliyor ama çok istediğiniz o teklifi henüz almadınız. Fazla da sabrınız kalmadı. Acaba ne yapmalı da, erkek arkadaşınıza bir an önce evlilik teklif ettirmelisiniz? Bunu asla baskı kurarak ya da yalvararak yapmayın! İnanın, tersine bir etki yapar ve sevgilinizi elinizden kaçırabilirsiniz. Bu teklifin yolunu akıllı yöntemlerle, fark ettirmeden açmalısınız.

Aşk ve Cinsellik

Kadının Günlüğü :
Bugün üç yıl bitti. Onun karşısına gelinlikle çıktığım günkü kadar mutluyum...
Tanrım, onu ne kadar seviyorum. Mükemmel bir erkek, cazibeli, yakışıklı, anlayışlı, sevecen, her şey var.
Bugün Cumartesi, bıraktım arkadaşlarıyla eğlensin. En sevdiği yemek olan pastırmalı Kurufasulye ile pilav yapıyorum. Pişti, demleniyor... Banyo yaptım, en sevdiği kıyafeti giydim. Yemekten sonra, şöminenin karşısına bir şişe kırmızı şarapla uzanacağız...

Aşk ve Cinsellik

Herhangi bir nedenle aynı çatı altında yaşamak isteyen iki insanın,bu birlikteliğe resmi bir statü kazandırmak için başvurdukları en gözde metoddur... genelde iki insanin - ki genelde bunlardan birisi dişi, ötekisi erkişi olur - tanıştıktan bir süre sonra ihtiyaç duydukları bir kurumdur.
Temelinde çok çok farklı etkenler bulunur... örnek vermek gerekirse, klasik bir erkek için; iyi yemek, temiz ev, her gece sevişilebilecek bir beden, çocukları doğurup bakacak bir varlık olması gereğidir evlenmenin nedeni.. Bu ihtiyacı sorunsuz giderebilmek içinde, el değmemiş (balta girmemiş, orman misali) bir yar aranır beyimize... Genelde anneler arar, bulur... baş göz edilir oğlumuz... Çoğu zaman görücü usulü ile olur... menşei şüphelidir zaten bu tabirin. Düşünsenize, görücü usulü... kim görüyor, niye görüyor, belli değil.. aslında bakarlar, görmezler, oda başka mesele...

Aşk ve Cinsellik

Cinsel Tıp Deneği Başkanı Dr. Cem Keçe evliliklerin ilk yıllarında yaşanan renkli ve mutlu cinselliğin ilişkinin ileri yıllarında da sürdürülebilmesi için bakın neler öneriyor. Cem Keçe Günaydın'daki köşesinde uzun yıllardan sonra görev gibi yapılan cinsel beraberliklere evliliğinizin hayatını kurtaracak reçeteyi verdi.
 

Aşk ve Cinsellik

Evliliklerde yaşanan ortak sorunlardan biri de karşınızdakini kaybetme korkusu olmadan aşkınızı garantiye aldığınızı düşünmek.

Fakat bu düşünce çoğu zaman yanlıştır çünkü aşkın garantisi yoktur! Eşinizi ilk günkü gibi sevseniz de beraber yaşamanın verdiği rahatlıkla eski alışkanlıklarınız zamanla değişebilir. Örneğin yatağa seksi iç çamaşırlarıyla girmek yerine uzun penye pijamalarla girmeyi tercih ediyor olabilirsiniz.

Onu Baştan Çıkar

Aşk ve Cinsellik

Baştan çıkarıcı seksi hareketlerle hoşlandığınız kişinin dikkatini çekin.  Uzun adımlarla, salınarak ve etrafta tanıdık birini arıyor gibi bakının. Arkadaşınızın yanına doğru giderken, varlığınızı iyice belli etmek ve boyunuzu uzun göstermek için büyük adımlar atın.

Çağıran bakışlar, erkeklerin akıllarını başlarından alır, o yüzden bu cilveli bakışı mutlaka kullanın. Hoşlandığınız erkeğin gözlerinin içine en fazla üç saniye kadar bakın ve sonra gözlerinizi kaçırın. Onu istediğinizi anlaması için bunu birkaç kere tekrarlayın.

Aşk ve Cinsellik

Evlenilmeyecek 10 Erkek !

Hangi erkeklerle evlenilir, hangileriyle evlenilmez? İşte deneyimlerin ışığında evlenilmeyecek erkeklerin özellikleri..

 

Aşk ve Cinsellik

Evlenmeden Önce 5 Defa Düşünün!Evlilik yoluna girmeye karar vermek için kendimize birkaç soru sormamız gerekiyor.
Bir ilişkinin filizlenerek tüm gelişme safhalarından sonra nikah masasında çiçek açabilmesi için ilişkinizdeki beş noktaya çok dikkat etmeniz gerekiyor.

Aşk ve Cinsellik

Her Gün Seks Evliliği Kurtarır Mı?ABD’de ilginç deney: 365 gün üst üste seks yapsak evliliği kurtarır mıyız?
ABD’nin farklı eyaletlerinden, birbirine zıt hayatlar yaşayan iki evli çift birbirlerinden habersiz aynı deneyi yaptı: Kötü giden evliliklerini küllerinden yeniden doğurmak için her Allah’ın günü seks yaptılar.

Aşk ve Cinsellik

Çatlayan Evlilikleri Onaran CümlelerEvliliklerde tartışma kaçınılmazdır. Ama hataları onarmayı bilirseniz, ilişkiniz dinamikleşir. Onarma girişimlerinde anahtar bazı cümleler vardır ki işinizi kolaylaştırır.

Aşk ve Cinsellik

Evlenmeden Önce Mutlaka Yapın!Hayatınıza ne zaman bir erkeğin gireceğini veya ne zaman evlenme teklifi alacağınızı bilemezsiniz. Erkek arkadaşınızla birkaç yıl içinde evlenme planınız olmasa ve hatta yakın gelecekte bir sevgili edinme olasılığı bile görmüyor olsanız da, karşınıza ne zaman ne çıkacağını

Aşk ve Cinsellik

Dünyadaki İlginç Evlilik GelenekleriHer ülkenin toplumsal ve kültürel yapısı ile inançlarına göre evlilik gelenekleri, ilginç özellikler taşıyor işe bu geleneklerden bir kaçını aşşağıya sıraladık.

Aşk ve Cinsellik

Evlilik ama nasıl bir evlilikMutlu bir yuva kurabilmek için önce evlenmeye karar verilmelidir. Evlenmeye karar verildi ama nasıl bir evlilik olacak ona karar verilmedi. Mantık evliliğimi, ticaret evliliğimi, yoksa mutluluğa dayalı bir evlilikmi?.

Aşk ve Cinsellik

Hamile kalmakUzmanlar, spermin vajina içinde en uzun kaldığı süre pozisyonların hamile kalmak için en uygun pozisyonlar olduğunu açıklıyor. Ayrıca kadınların da cinsel ilişki sonrası alacakları önlemlerle gebe kalma olasılığını artırabilirler?

Misyoner pozisyonunda (erkeğin üstte olduğu) ilişki sırasında ve sonrasında 1 saat süre ile belinizin altına yastık koyarak rahim ağzınızın spermleri daha kolay ve daha uzun süre ile tutmasını sağlarsınız. Fakat yastığın aşırı kalın olmaması gerekmektedir.
Diz dirsek pozisyonundaki beraberlik hamile kalmak için en uygun şekildir. Bu şekildeki bir beraberlikten sonra da sırt üstü yatarken belinizin altına 1 saat süre ile uygun kalınlıkta bir yastık koyun.

Ayakta, oturarak veya kadının üstte olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için gebe kalmak için uygun şekiller değildirler.

En alışılmış pozisyon; erkeğin üstte, kadınla yüz yüze olduğu pozisyondur. Kadınların çoğu bu pozisyonu yeğler. Bir çift, birleşmeye bu pozisyonla başlayabilir; erkeğin orgazmını geciktirmek amacıyla, birleşme sırasında pozisyon değiştirebilir ve daha sonra birlikte orgazm için en uygun pozisyon olan misyoner pozisyona dönülerek birleşmeye son verilebilir.

Gebe kalmak için en uygun pozisyonlar

Hamile kalma pozisyonuMisyoner pozisyonu, öteki pozisyonların çoğundan daha elverişlidir. Birleşme daha az derin, uzun süreli ve duygusal ya da derin, kısa süreli ve sert olabilir.


Hamile kalma pozisyonlarıKadın, dizleriyle erkeğin omuzlarına dayanır. Bu, kilolu kadınlarda tam birleşmeye ve spermlerin rahim ağzının yakınında birikmesine yardım eder.


Hamile kalmak için en uygun pozisyonlarDiz çökmüş olarak yapılan arka yolla birleşme, eğer rahim retrovers (arkaya dönük) ise spermlerin rahim kanalına ulaşmasını sağlar.

 

Aşk ve Cinsellik

Erkeğin en çok ne hoşuna gidiyor bunu bekar ve evli erkekler olarak ayırmak istedik.

Bekarlar : Dikkatini detaylara vermek. Birbirinizde yeni ve farklı olan ne var? Her erkek hassas noktalarına dokunulmasından hoşlanır.

Evliler : Tartışmaksızın, istemek zorunda kalmadan seks yapmak. Eğer sekste harareti artıracaksa hafif bir tartışma yapılabilir.

Oral seks, bunu gerçekten isterler isterler isterler...

Bekarlar : … daha fazla, lütfen. Genç erkekler oral seksin normal seksten daha fazla talep gördüğünü, kadınların zaman zaman denemesini öneriyor.

Evli erkekler : İlk defa deniyorsanız gerçekten coşku verici olduğunu düşüneceksiniz. Geçmişi düşün, geçmişi düşün, evet işte bunun gibi... J  Bekarlar : …sabahlık yerine benim iş gömleğimi giyebilirsin. Daha sonra çıkardığında tüm gün sen kokacağım.

Evli erkekler: …Hello Kitty pijamalardan, eski kıyafetlerden daha yeni şeyler giyebilirsin. Böyle olursa onları üstünden çıkartacağıma söz veriyorum.


Yatakta kontrolü ele almak..

Bekarlar : ...talimatname. Ne işe yarıyor ne işe yaramıyor bilmek için kendinize rehber edinin. Çizmek mi istiyorsunuz çok daha iyi. Eğer iyi yaptığımı duyarsam gelecek sefere daha fazla yaparım demektir.

Evli erkekler: …sürpriz bir senaryo. Sınırların ötesinde bir seks yapmak.. Bir fantazi seçin. Asla duymadığım ve anlatmadığım bir fantazi.  Nerede seks yapmak ister

Bekarlar: Ofisinde. Çünkü her zaman ofiste seks yapmaya hazırım. Amerika başkanları bile yapıyor benim neyim eksik gibi düşünceleri vardır.

Evli erkekler: Özellikle bilet aldığımız, para verip girdiğimiz diğer yerlerden başka bulaşık yıkarken, kahvaltıdan önce mutfakta seks hoş olabilir.Kısacası evleneceğiniz adamsa evli erkek iyidir. Ama arada sevgilide kalmak hoş olabilir.

Aşk ve Cinsellik

Bir üniversitede sekreter olarak çalışan Berna (isminin bu şekilde yer almasını istiyor) için seks, hayatın anlamı demek! Hayatının odak noktasına bu kelimeyi koymuş ve tüm yaşamını buna göre düzenliyor. İşe gelir gelmez ilk yaptığı şey, bilgisayarını açıp, chat odalarına girmek.

Aşk ve Cinsellik

Cinsel ilişki sırasında vagen girişinde veya derin ilişkide ağrı hissedilmesi durumudur. Diaparoni terimi de bu durumu ifade etmektedir. Disparoni yakınması bir çok kadında bulunmaktadır. İlk ilişkiden itibaren bu yakınması olanların yanı sıra yıllar sonra cinsel ilişkisi ağrılı olmaya başlayan kadınlar da vardır.

Aşk ve Cinsellik

Yataktaki ilkler bitmek tükenmek bilmez bir heyecan ve her an yepyeni bir macera, yepyeni bir keşiftir.İlk kez öpüştüğünüzde! Heyecanınızı olabildiğince bastırmaya çalışın, bu işi aceleye getirmeyin ve başarısız olacağınız korkusuyla kendinizi sıkmayın, yoksa gerçekten başarısız olursunuz.

Aşk ve Cinsellik

Cinsel tacizin tanımı konusunda tartışmalar sürmektedir, ancak çok özetle daha yaşlı ya da otorite konumundaki, ya da güvenilen birisinin gerçekleştirmesi ve bundan doyum sağlaması ile karakterizedir. Cinsel taciz direkt ya da in direkt olabilir. Vaginal, anal, oral cinsel ilişki, göğüsleri, kalçaları okşamak, cinsel içeriği olan öpücük direkt cinsel taciz grubuna girer. √ İndirekt cinsel taciz , Cinsel ilişki teklifi, açıkça cinsel organını gösterme, ya da kurbanın cinsel organını seyretme, çıplak fotoğraflama, ya da erişkinlerin cinsel ilişkisini seyretmeye zorlama gibi. İngiltere de bu tartışmalar 1987 de başladı.

Aşk ve Cinsellik

Cinsellik önce arzu etmekle başlar. Daha sonra Masters ve Johnson adlı iki bilim adamının tarif ettikleri uyarılma, plato, orgazm ve çözülme evreleri birbirini takip eder. Bu evreler kadın ve erkekte belirgin farklılıklar gösterir. Konumuz kadınlara odaklanmış olmasına karşın zaman zaman erkekle kadın arasındaki farklılıklar üzerinde de durulacaktır.

Aşk ve Cinsellik

Zaman zaman cinsel hayatınızı zenginleştirmeye yönelik yazılar yazıyoruz. Kullanıcımızdan tepkilere bakılırsa, bu konular merakla okunuyor ve mutlu bir cinsel yaşam için yol gösteriyor. Verdiğimiz tüyolar arasında öyleleri var ki, asla unutulmaması gerekiyor. İşte en sevdiklerimiz... Ellerinizi kullanmayın; "Seks sırasında ellerinizi kullanmadığınız zaman, yaratıcılığınızı zorlayıp, başka vücut kısımlarınızı kullanarak birbirinize zevk verme yollarını ararsınız" diyor seks terapisti Joy Davidson. Örneğin, göğüslerinizi göğsüne değdirin, saçlarınızla hassas bölgelerini okşayın, sakal tıraşı olmadan teninize dokumasını isteyin.

Aşk ve Cinsellik

Tantra'da cinsellik, anlamı olan bir etkinlik, bir kutsama. Amaç, heyecanın doruğuna ulaşmak değil, en derin gevşemenin keyfini yaşamak. Boşalma olmadan, enerjiyi dışarı atmadan, bir bütün oluşturarak eylemde kalmak.

Aşk ve Cinsellik

Bunun için sekse renk katacak, cazip kılacak yöntemler uygulamalısınız... Her defasında eşinizi bahaneler bularak uyutmaya çalışıyorsunuz. Çiftler arasında yaşanan bu sorun cinsel soğukluk olarak adlandırılıyor.

Aşk ve Cinsellik

Gebelik kadın hayatını kökten etkileyen son derece değişik bir süreçtir. Bu süreç içerisinde fiziksel değişikliklerin yanısıra pek çok psikolojik değişiklik de ortaya çıkar. Hayatın her evresinde büyük önem taşıyan cinsellik ve cinsel yaşam çoğu zaman gebelikten olumsuz etkilenir. Özellikle ilk gebeliğini yaşayan anne adaylarında bu sürece uyum sağlama aşamalarında cinselliğe karşı soğukluk olabilir.

Aşk ve Cinsellik

Disparoni eğer ilk cinsel ilişki deneyiminden beri varsa birincil, sonradan ortaya çıkmışsa ikincil adını alır. Bu ayrım muhtemel nedenlerin ortaya konması açısından önemlidir.Yüzeyel disparoni vajina girişinde, derin disparoni ise penisin girmesiyle birlikte vajinanın derinlerinde ortaya çıkan ağrıdır ve bu ayrım da tanıaçısından önemlidir. Derin disparonide ağrı alt karın bölgesinde yaygın olarak hissedilir.

Aşk ve Cinsellik

Cinsel takıntılar da dayanılmazı zor olan, büyük utanç ve acı veren takıntılar arasındadır. Bazı kişilerin aklına hiç istemedikleri zamanda hiç istemedikleri kişilerle ilgili cinsel düşüncüler, erotik görüntüler gelir.

Aşk ve Cinsellik

Kadınlar çoğunlukla partnerlerine, ilişki öncesinde ve sırasında haz aldıkları dokunuşları ve bölgeleri itiraf etmekten çekinirler. Oysa ne istediğini bilmek kadar onu dile getirebilmek de önemlidir. 

Aşk ve Cinsellik

Kadınlar sekten niçin soğur ve neden erkekleriyle seks yapmak istemez.merak ettiğiniz bütün soruların cevapları burada !

Aşk ve Cinsellik

Doğum yaptıktan sonra seks yapmayı düşünüyor musunuz.Tabiki evet ama bunun ne sürede ve nasıl olması gerektiği hakkında sizin de sorularınız olacaktır.

Aşk ve Cinsellik

Cinsellik nedir?Cinsellik insanın yaşamdaki en temel, haz verici gereksinimlerinden biridir. Hazzın yanı sıra türlerin devamı da ancak cinsellik ve üreme ile olanaklıdır.

Aşk ve Cinsellik

Seks, her yaşta ve her dönemde farklı algılanır ve yaşanır.
20'li yaşlarda performans önemliyken, 60'lı yaşlarda içten bir sarılma yeterli olabiliyor... 

 

Aşk ve Cinsellik

sSeks sadece büyük bir zevk kaynağı değildir.
Yaşamımıza renk getiren, yaşamı paylaşmayı öğreten bir ilişkidir.

Aşk ve Cinsellik

Erkeklerin pek çoğu yatakta sınırları zorlamaktan hoşlanır.
Onun aklını başından almak için, küçük oyunlardan yardım alabilirsiniz. Şimdi siz de düşünmeye başladınız değil mi, "Ben mi? Nasıl yani?" diye.

Aşk ve Cinsellik

Yüksek topuklu ayakkabıların kadınlarda seks gücünü arttırdığı iddia edildi.
İtalya’daki Verona Üniversitesi’nden Dr. Maria Angela Cerruto, yüksek topuklu ayakkabıların kadınların seks gücünü artırdığını ortaya çıkardı.

Aşk ve Cinsellik

ssÇiftler ilk gece neler yaşıyor? Flört ve sonrası evlilikte neler oluyor ?
Cinselliğin yarım, kısıtlanmış, kurallar içinde yaşandığı flört döneminden evliliğe geçen çiftler, özgürlüğün tadına varacakken bocalıyor.

Aşk ve Cinsellik

Yatakta her seferinde aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız işte size 4 farklı seçenek.            
Duygusal seks!                                                     

Aşk ve Cinsellik

Psikologlara göre libidoyu etkileyecek çok fazla faktör var...
Evlilikte mutlu bir beraberlik yakalamak için öncelikle samimiyet ve sabır gerektiğinin altını çizen psikologlara göre libidoyu etkileyecek çok fazla faktör var.

Aşk ve Cinsellik

Yatakta zevk almak için işte size 9 öneri...
20-40 yaşları arası seksin en yoğun yaşandığı, kadın ve erkeğin en aktif olduğu yaşlardır. Ancak bu yaş aralığının dışında da arzulanma arzusunu, vücuduyla barışık olma arzusunu,

Aşk ve Cinsellik

Çoğu zaman ihmal ettiğimiz derimiz aslında en büyük organımızdır. Dış ortamdaki fiziksel, kimyasal uyaranlardan beyini haberdar eder.