Ask ve Flort

Tüm ilişki bitmiş olsa da, ya da daha da acısı bir taraf için hiç başlamamış olsa da, tamamen tek taraflı bir yalana dayansa da tüm koşullar da gerçekleştirmenin zor ve bir o kadar da yıpratıcı olduğu durumdur unutmak... Sürekli denemeler içinde olursunuz araya başkalarını zorla sokarsınız olmaz, bitti bu sefer dersiniz olmaz, unuttum bile dersiniz yüzünü görürsünüz bir saniye, onu hissederseniz yeniden başlar herşey, bunları aşsanız bile beraber gittiğiniz bir yer, ortak bir arkadaş, bir şarkı ya da mekan....herşeyde onu bulmak zordur ama taki o sihirli ana kadar...

Ask ve Flort

Erkekler, kadınlar sayesinde şekillenir. Bir erkeğin ilk tanıdığı kadın annesidir. Annesinin öğretileri ile atılır temeller .Sonra  başka bir kadın  girer erkeğin yaşamına, kullandığı kelimeler, dinlediği müzik, okuduğu kitap, yediği yemek, içtiği içki,  arkadasları, hatta giydiği kıyafet bile değişiverir birden.

Artık o kadının etkisi vardır üzerinde, zevkinden düzenine kadar...Her kadın bir devrimdir erkek için. Şeçtiği kadın taşır onu her boyuta iyi veya kötü. Erkeğin hedeflediği kadın, yaşamının pusulasıdır çoğu zaman. Onun yönünü belirler,  vardırmak istediği noktaya ulaştırır. Kadının oluşturduğu alanda erkek yayılabilir, çalışabilir, uygulama geliştirebilir ancak. "Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır" sözüne tamamen katılmakla birlikte, "her başarısız erkeğin önünde bir kadın vardır". Sadece bir kadın seçmez erkek, neslinin devamını da belirler seçtiği kadınla.

Erkek bunu ne kadar görmezden gelse de, ataerkil bir toplumda bir erkeğin bu dizeleri yazması bunu kabullenişidir aslında. Ahmet Altan '' Zevkli bir kadına rastlarsanız zevkiniz, bilgili bir kadına rastlarsanız bilginiz, esprili bir kadına rastlarsanız espriniz, zeki bir kadına rastlarsanız zekânız gelisir;  yeni huysuzluklar, kaprisler,kavga nedenleri, acılar da öğrenirsiniz. Hayat, kutsal kitaplarda anlatıldığı gibi kat kattır; Babil'in asma bahçeleri gibi teraslar halinde yükselir. Bir terastan bir terasa sizi kadınlar götürür. Ve, bugün durduğunuz teras, seyrettiğiniz manzara, gördüğünüz hayat, yaninizda ki kadınin terası, manzarası, hayatıdır; hayatın hangi katında durduğunuzu, yanınızda ki kadının durduğu kat belirler''diyor.

Haksız da sayılmaz. Güzel ve neşeli bir kadına rastlarsanız hayatınız renklenir ve güzelleşir, motivasyonunuz artar. Şikayet eden doyumsuz bir kadına rastlarsanız, mutsuzlaşır kaygılarınız artar, başarınız düşer. Kadın erkeğinin aynasıdır her zaman. Erkek bir ömür  boyu kadından yansır yaşama.

Gerçekten de öyle değil mi ? Hayatınız, seçtiğiniz kadından yansımaz mı ? Yaşama.

Ask ve Flort

Dün seni çok özledim.
Herhalde çok uzakta olduğun içindir. Yaşamımın ortasında, bazen de olur olmaz zamanların da aklıma geliveriyorsun bir yönünle...

Bazen seni birisiyle karşılaştırmış, bazen de birilerine yada bir şeylere benzetmiş buluyorum kendimi.

Bazen sadece bir sözcük yada söğleyemediğim hatırlaması zor, gerekli de değil türden şeyler seni bana tekrar tekrar saniyelik nüanslar halinde hatırlatıyor. Bazen okuduğum bir kitabın, son cümlesinde aklıma gelebiliyorsun.

Ask ve Flort

yolda-nasil-tanisilirAmerikalı yazar Cameron Tuttle'ın 'Kötü Kızı Ele Geçirme Rehberi' isimli kitabı, birbirinden eğlenceli bölümlerle dolu. İşte, bu rehber kitaptan güldürecek bir konu.
Cameron Tuttle'ın 'Kötü Kız' kavramına esprili bir yaklaşım gösterdiği kitabında, pek çok tüyo bulunuyor. Bakın yazar trafikte erkek tavlamak için neler öneriyor: "... Giydiği tangayı hak eden hiçbir 'Kötü Kız' bir erkeğe ihtiyaç duymaz. Ancak hadi yüzleşelim, bazen bir erkeği özlediğimiz zamanlar olur ve onu anında yanımızda isteriz: Kavanoz açarken, ağır mobilyaları kaldırırken, perdenin arkasında kıpırdayan o ürkünç şeyin ne olduğunu öğrenmek isterken... Her ortamı araştırmaya ve fırsatları tespit etmeye hazır ol! Bir sonraki erkeğin nereden çıkacağı hiç belli olmaz.

YOĞUN TRAFİKTE

Trafik hiç kullanılmayan bir erkek tavlama alanıdır. Bir düşün! Yalnızsın, sıkılmışsın, sadece bir elinin direksiyonda olması gerekli ve avucunun içinde, hiçbir yere kıpırdayamayan bir seyirci kitlen v ar. Trafik kesinlikle bir et pazarı, en iyi çıtır tavlama alanıdır. Bir sonraki sefer trafik sıkıştığında göz teması kur ve elinden gelenin en iyisini yap. Çocuklarınız ileride bu hikayeye bayılacaktır.

AÇIK AÇIK FLÖRT

Yan arabadaki taşla göz teması kur. Gülümse ve göz kırp ve seksi bir biçimde dudaklarını yala. Daha sonra ona bir şey salla... İstediğin yanıtı alırsan "Yalnız mısın?" yazılı tabelanı çıkart ve ona göster. Eğer başını sallarsa, o tabelayı ortadan kaldır ve telefon numaranı yazan tabelayı çıkart. İyi planlama ve uzun bir kolla harika iç çıkartacaksın. Penceresi ya da sunroof'u açık bir çıtır gözüne çarparsa, hedefe kitlen ve gaza yüklen. Telefon numaran onun hayatına girince, kesinlikle arayacaktır. Eğer göz göre göre flört etmek senin tarzın değilse, hemen surat asma. Bırak işi senin için başkaları yapsın. Her zaman çantanda bir keçeli kalem bulundur. Böylece bir çırpıda uygun bir nesnenin üzerine ölçülerini ve telefon numaranı yazabilirsin. Gişedeki memura gülümse ve bu özel mesajı arka arabadaki yakışıklıya iletmesini rica et..."

Ask ve Flort

Aşkta kaybetmemek için ilk kural, aşık olduğunuzda 'görme duyunuzu' yitirmemeniz. Yıllar sonra, 'Ah ben bunları nasıl fark edemedim' diyenlerden olmamak için lütfen iki gözünüzü birden yummayın. Bir insana kayıtsız şartsız bağlanmak, en büyük hatalardan biri. Aşk acısı çekenlerin en yoğun hataları; kaybetmeyi en başta kabullenmeleri.

Ask ve Flort

Erkekleri etkileme yollarıErkeğinizi çıldırtın! "Seni deliler gibi istiyorum" dediğini duymak ister misiniz? O halde biraz çılgın olun! Bu ilkeye göre hareket edenler için hep "kötü kız" kavramı kullanılır, ama ne hikmetse kötü kızların arkasından bir düzine erkek koşar. Erkekleri nasıl oluyor da bu kadar çekebiliyorlar, hiç düşündünüz mü? Yazımızda birkaç "Kötü kız" davranışından bahsedeceğiz. Bunlar hem hoşunuza gidecek hem de denedikten sonra siz de "sıcak kadın" kategorisine gireceksiniz.

Ask ve Flort

Doğru dadı seçerken dikkatYaz tatilleri ayrı ayrı geçirildi, güzel kızlara bakıldı, belki de bir gece barda tanışılan kızla sıcak bir dans edildi. Erkek arkadaşınızı affetmeli misiniz.Kadın, erkek farketmez; genel olarak yaz mevsimi, bir macera mevsimi olarak algılanıyor. İnsanlar daha fazla sosyal faaliyete giriyor ve bununla beraber tehlike çanları çalmaya başlıyor.

Ask ve Flort

Acaba doğru aşkı buldun mu ?Bazı erkekler sadece takılmak ister, bazıları ise sonsuza kadar beraber olmak.
Peki onun gerçek amacını nasıl anlarsın? İşte “bay doğru” ile ilgili her zaman işine yarayabilecek faydalı bilgiler...

Ask ve Flort

30 günde ideal erkeği bul !Biliyoruz hayat çok sıkıcı, peki renk katmak ister misiniz ?
Haftasonlarını evde yanlız başınıza geçirmekten bıktınız, arkadaşlarınız sevgilileriyle gezerken siz oturup aşk filmleri izliyorsunuz...

Ask ve Flort

Seni aldatıyor mu ?Kusursuz cinayet olmadığı gibi, kusursuz ihanet da olmaz!
En profesyoneli bile geride mutlaka bir delil bırakır. İşte, krizlerine girip onu terk etmeden önce, sevgilinin sana ihanet edip etmediğine dair 5 önemli ipucu ve uygulaman gereken stratejiler...

Ask ve Flort

sssHiçbirimiz yaşadığımız güzel bir ilişkinin bitmesini istemeyiz.
En azından başlangıçta... Ne var ki, bu düşünce çoğu zaman düşten öteye gidemiyor. Yılların getirdiği alışkanlık ve sahiplenme tutkusu, en köklü ilişkilere bile ağır darbeler indirebiliyor.

Ask ve Flort

Erkeklerin Sakladığı 3 SırErkeklerin çok fazla sırrı yoktur. Olduğunda da gizlemeyi beceremezler çoğu zaman... Dilinin altında bir şeyler sakladığını hissediyorsanız hazırlıklı olun ki bombayı patlattığında ilişkiniz zarar görmesin...

Ask ve Flort

Acaba Sizden Hoşlanıyor mu ?İşte bir erkeğin bir kadınla çıkmak istediğini gösteren 5 işaret...
Bir erkek bir kadından ya da bir kadın bir erkekten hoşlandığını nasıl belli eder ?

Ask ve Flort

Erkeği Açmanın 5 YoluGerçek erkekler reddedilmeyi hisseder, gerçekten! İşte size erkekleri açmak için süper rehber!...

Yılan bile tatlı dille deliğinden çıkıyorsa erkek niye çıkmasın. Huzurlu ve mutlu bir ilşiki yaratmanın yolu belki sizden geçiyordur, işte Cosmotürk'ün hayat boyu baçucunuzdan eksik etmemeniz gereken tavsiyeleri...

Ask ve Flort

Hangi Erkekler Daha Kıskanç?Bayanlar dikkat! İşte kıskanç erkeklerin özellikleri..

Bayanlar araştırma sonucunda beyleri biraz daha fazla inceleyin.

Ask ve Flort

Aldatıldığınızı Anlamanız İçin 5 İpucuAldatıldığınızan mı şüpheleniyorsunuz? İşte size 5 ipucu... En profesyoneli bile geride mutlaka bir delil bırakır. İşte, krizlerine girip onu terk etmeden önce, sevgilinin sana ihanet edip etmediğine dair 5 önemli ipucu ve uygulaman gereken stratejiler...

Ask ve Flort

Dudakları Size Ne Söylüyor?Sert, hızlı, nazik ya da erotik fark etmez... Dudakları size ne anlatıyor, biliyor musunuz?
Sert, hızlı, nazik ya da erotik fark etmez. Onun öpüşme şekli cinsel arzuları hakkında size ipucu verecektir. Dudaklarının size ne söylemek istediğini keşfedin...

Ask ve Flort

Bu Erkeklerden Uzak Durun !İşte karşınızda buluşmaları sıkıntıya hatta kâbusa döndüren senaryolar...
İşler yolunda giderse ve hoşlandığınız insanla buluşmayı başarırsanız, kendinizi doğru ifade etmeye çalışırsınız. Ortak noktalarınızı bulursunuz, o insanla rahat edip edemediğinize ve iyi vakit geçirip geçirmediğinize dikkat ederseniz.

Ask ve Flort

İyi Öpüşmek İçin...Onunla öpüştüğünüzde başını döndürmek mi istiyorsunuz ?
Eski moda öpüşmelerle başlayıp onu yatak odasına götürecek yeni öpüşme tekniklerini deneyin. Önereceğimiz yeni teknikler sayesinde partneriniz öpücüğünüzden çok memnun kalacak. İlk öpüşmenin filmlerdeki gibi öldürücü etkisi olmayabilir.

Ask ve Flort

Erkekler Aşkı Nasıl Görüyor ?Aslında erkek ve kadın arasındaki en büyük sorun 'aşkı' biraz farklı anlamaları. Kadınların aşkta önem verdiği şeyleri az çok biliyoruz peki ya erkekler onlar aşkta nelere önem veriyor?

Ask ve Flort

5 Büyük Aşk YalanıSevgilinizle olan ilişkinizi irdelemek için bu yazımızı mutlaka okuyun!

 

Ask ve Flort

Kadın Olmak Nedir ?Kadın olmanın ne demek olduğunu daha önce düşünmüş müydünüz ?
Kadın olmak; sadece güzel olmak demek değil, gördüğünde o güzelliğin içinde erkeğin kendi ruhunu bulabilmesini sağlayabilmektir...

Ask ve Flort

Sevgiliniz Nasıl İyi Adam Olur ?Uzun süreli ilişki yaşayan her kadın, erkeklerin değişimden nefret ettiklerini bilir.
Kadınlar saç şekillerini, giyim tarzlarını ya da cep telefonlarını ikide bir değiştirirken, erkekler var olandan kopamaz ve ona sıkı sıkıya bağlanırlar.

Ask ve Flort

Aldatan Erkeğin Yalanları !Eğer sevdiğiniz erkeğin yalan söylediğini anlamak istiyorsanız bunları kaçırmayın... Sizinle konuşurken yüzünüze dokunuyorsa, gülümsüyorsa, gözlerini kaçırıyorsa, yüz kasları titremeye başladıysa,

Ask ve Flort

Erkekler Neleri Kafaya Takar ?Erkekler herşeyi kadınlar kadar takıntı yapmazlar ancak bazı konularda takıntılara sahiptirler.
İşte erkeklerin akıllarına takılan konular.

Ask ve Flort

Kusursuz Bir Sevgili Olmak İster Misin ?Erkekler mükemmel bir kız arkadaşta ne gibi özellikler arıyor ?İşte erkeklerin ağzından her erkeği etkilemenin ve kusursuz bir sevgili olmanın yolları!

Ask ve Flort

İlişkide Bu Hatalara Yer Yok !Her gün yaptığınız hareketlerle belki de farkında olmadan ilişkinizin sonunu hazırlıyorsunuz... Oysa ki nelerin yanlış olduğunu bilirseniz, hatalardan kaçabilirsiniz!

Ask ve Flort

Onu İlk Buluşmada Tavlayın !İlk buluşmalar daima en heyecanlı ve en zor geçenidir... Çünkü onun üzerinde iyi bir izlenim bırakmak için tek bir şansınız var! Bu şansı iyi kullanın...

Ask ve Flort

İkinci Kadın OlmakDiğer kadın olmak, sonunda hayal kırıklığından başka bir şey olmayan bir yola çıkmak gibidir. Peki kadınlar neden bu yoldan dönemezler?

Ask ve Flort

Aşkınızı Renklendirecek 5 Öneriİlişkinizde eskisi gibi birbirinize zaman ayırmıyor musunuz? İlişkinizi canlandırmanın vakti geldi! İşte size yardımcı olacak 5 strateji. Dünyada her üç evlilikten birinin boşanmayla sonuçlandığı ve aşkların

Ask ve Flort

Jennifer AnistonJennifer Aniston'dan iyi flört etmenin on altın kuralı: Yedi yıllık ilişkisi süresince Brad Pitt'i hiç yalnız bırakmayan, erkek arkadaşı Vince Vaughn'la beraber olmak için onunla her yere giden Jennifer Aniston, artık her şeyi kendi istediği gibi yapıyor.