Cinsellik

Hamile kalmakUzmanlar, spermin vajina içinde en uzun kaldığı süre pozisyonların hamile kalmak için en uygun pozisyonlar olduğunu açıklıyor. Ayrıca kadınların da cinsel ilişki sonrası alacakları önlemlerle gebe kalma olasılığını artırabilirler?

Misyoner pozisyonunda (erkeğin üstte olduğu) ilişki sırasında ve sonrasında 1 saat süre ile belinizin altına yastık koyarak rahim ağzınızın spermleri daha kolay ve daha uzun süre ile tutmasını sağlarsınız. Fakat yastığın aşırı kalın olmaması gerekmektedir.
Diz dirsek pozisyonundaki beraberlik hamile kalmak için en uygun şekildir. Bu şekildeki bir beraberlikten sonra da sırt üstü yatarken belinizin altına 1 saat süre ile uygun kalınlıkta bir yastık koyun.

Ayakta, oturarak veya kadının üstte olduğu pozisyonlar spermin vajina dışına akışını hızlandırdığı için gebe kalmak için uygun şekiller değildirler.

En alışılmış pozisyon; erkeğin üstte, kadınla yüz yüze olduğu pozisyondur. Kadınların çoğu bu pozisyonu yeğler. Bir çift, birleşmeye bu pozisyonla başlayabilir; erkeğin orgazmını geciktirmek amacıyla, birleşme sırasında pozisyon değiştirebilir ve daha sonra birlikte orgazm için en uygun pozisyon olan misyoner pozisyona dönülerek birleşmeye son verilebilir.

Gebe kalmak için en uygun pozisyonlar

Hamile kalma pozisyonuMisyoner pozisyonu, öteki pozisyonların çoğundan daha elverişlidir. Birleşme daha az derin, uzun süreli ve duygusal ya da derin, kısa süreli ve sert olabilir.


Hamile kalma pozisyonlarıKadın, dizleriyle erkeğin omuzlarına dayanır. Bu, kilolu kadınlarda tam birleşmeye ve spermlerin rahim ağzının yakınında birikmesine yardım eder.


Hamile kalmak için en uygun pozisyonlarDiz çökmüş olarak yapılan arka yolla birleşme, eğer rahim retrovers (arkaya dönük) ise spermlerin rahim kanalına ulaşmasını sağlar.

 

Cinsellik

Erkeğin en çok ne hoşuna gidiyor bunu bekar ve evli erkekler olarak ayırmak istedik.

Bekarlar : Dikkatini detaylara vermek. Birbirinizde yeni ve farklı olan ne var? Her erkek hassas noktalarına dokunulmasından hoşlanır.

Evliler : Tartışmaksızın, istemek zorunda kalmadan seks yapmak. Eğer sekste harareti artıracaksa hafif bir tartışma yapılabilir.

Oral seks, bunu gerçekten isterler isterler isterler...

Bekarlar : … daha fazla, lütfen. Genç erkekler oral seksin normal seksten daha fazla talep gördüğünü, kadınların zaman zaman denemesini öneriyor.

Evli erkekler : İlk defa deniyorsanız gerçekten coşku verici olduğunu düşüneceksiniz. Geçmişi düşün, geçmişi düşün, evet işte bunun gibi... J  Bekarlar : …sabahlık yerine benim iş gömleğimi giyebilirsin. Daha sonra çıkardığında tüm gün sen kokacağım.

Evli erkekler: …Hello Kitty pijamalardan, eski kıyafetlerden daha yeni şeyler giyebilirsin. Böyle olursa onları üstünden çıkartacağıma söz veriyorum.


Yatakta kontrolü ele almak..

Bekarlar : ...talimatname. Ne işe yarıyor ne işe yaramıyor bilmek için kendinize rehber edinin. Çizmek mi istiyorsunuz çok daha iyi. Eğer iyi yaptığımı duyarsam gelecek sefere daha fazla yaparım demektir.

Evli erkekler: …sürpriz bir senaryo. Sınırların ötesinde bir seks yapmak.. Bir fantazi seçin. Asla duymadığım ve anlatmadığım bir fantazi.  Nerede seks yapmak ister

Bekarlar: Ofisinde. Çünkü her zaman ofiste seks yapmaya hazırım. Amerika başkanları bile yapıyor benim neyim eksik gibi düşünceleri vardır.

Evli erkekler: Özellikle bilet aldığımız, para verip girdiğimiz diğer yerlerden başka bulaşık yıkarken, kahvaltıdan önce mutfakta seks hoş olabilir.Kısacası evleneceğiniz adamsa evli erkek iyidir. Ama arada sevgilide kalmak hoş olabilir.

Cinsellik

Bir üniversitede sekreter olarak çalışan Berna (isminin bu şekilde yer almasını istiyor) için seks, hayatın anlamı demek! Hayatının odak noktasına bu kelimeyi koymuş ve tüm yaşamını buna göre düzenliyor. İşe gelir gelmez ilk yaptığı şey, bilgisayarını açıp, chat odalarına girmek.

Cinsellik

Cinsel ilişki sırasında vagen girişinde veya derin ilişkide ağrı hissedilmesi durumudur. Diaparoni terimi de bu durumu ifade etmektedir. Disparoni yakınması bir çok kadında bulunmaktadır. İlk ilişkiden itibaren bu yakınması olanların yanı sıra yıllar sonra cinsel ilişkisi ağrılı olmaya başlayan kadınlar da vardır.

Cinsellik

Yataktaki ilkler bitmek tükenmek bilmez bir heyecan ve her an yepyeni bir macera, yepyeni bir keşiftir.İlk kez öpüştüğünüzde! Heyecanınızı olabildiğince bastırmaya çalışın, bu işi aceleye getirmeyin ve başarısız olacağınız korkusuyla kendinizi sıkmayın, yoksa gerçekten başarısız olursunuz.

Cinsellik

Cinsel tacizin tanımı konusunda tartışmalar sürmektedir, ancak çok özetle daha yaşlı ya da otorite konumundaki, ya da güvenilen birisinin gerçekleştirmesi ve bundan doyum sağlaması ile karakterizedir. Cinsel taciz direkt ya da in direkt olabilir. Vaginal, anal, oral cinsel ilişki, göğüsleri, kalçaları okşamak, cinsel içeriği olan öpücük direkt cinsel taciz grubuna girer. √ İndirekt cinsel taciz , Cinsel ilişki teklifi, açıkça cinsel organını gösterme, ya da kurbanın cinsel organını seyretme, çıplak fotoğraflama, ya da erişkinlerin cinsel ilişkisini seyretmeye zorlama gibi. İngiltere de bu tartışmalar 1987 de başladı.

Cinsellik

Cinsellik önce arzu etmekle başlar. Daha sonra Masters ve Johnson adlı iki bilim adamının tarif ettikleri uyarılma, plato, orgazm ve çözülme evreleri birbirini takip eder. Bu evreler kadın ve erkekte belirgin farklılıklar gösterir. Konumuz kadınlara odaklanmış olmasına karşın zaman zaman erkekle kadın arasındaki farklılıklar üzerinde de durulacaktır.

Cinsellik

Zaman zaman cinsel hayatınızı zenginleştirmeye yönelik yazılar yazıyoruz. Kullanıcımızdan tepkilere bakılırsa, bu konular merakla okunuyor ve mutlu bir cinsel yaşam için yol gösteriyor. Verdiğimiz tüyolar arasında öyleleri var ki, asla unutulmaması gerekiyor. İşte en sevdiklerimiz... Ellerinizi kullanmayın; "Seks sırasında ellerinizi kullanmadığınız zaman, yaratıcılığınızı zorlayıp, başka vücut kısımlarınızı kullanarak birbirinize zevk verme yollarını ararsınız" diyor seks terapisti Joy Davidson. Örneğin, göğüslerinizi göğsüne değdirin, saçlarınızla hassas bölgelerini okşayın, sakal tıraşı olmadan teninize dokumasını isteyin.

Cinsellik

Tantra'da cinsellik, anlamı olan bir etkinlik, bir kutsama. Amaç, heyecanın doruğuna ulaşmak değil, en derin gevşemenin keyfini yaşamak. Boşalma olmadan, enerjiyi dışarı atmadan, bir bütün oluşturarak eylemde kalmak.

Cinsellik

Bunun için sekse renk katacak, cazip kılacak yöntemler uygulamalısınız... Her defasında eşinizi bahaneler bularak uyutmaya çalışıyorsunuz. Çiftler arasında yaşanan bu sorun cinsel soğukluk olarak adlandırılıyor.

Cinsellik

Gebelik kadın hayatını kökten etkileyen son derece değişik bir süreçtir. Bu süreç içerisinde fiziksel değişikliklerin yanısıra pek çok psikolojik değişiklik de ortaya çıkar. Hayatın her evresinde büyük önem taşıyan cinsellik ve cinsel yaşam çoğu zaman gebelikten olumsuz etkilenir. Özellikle ilk gebeliğini yaşayan anne adaylarında bu sürece uyum sağlama aşamalarında cinselliğe karşı soğukluk olabilir.

Cinsellik

Disparoni eğer ilk cinsel ilişki deneyiminden beri varsa birincil, sonradan ortaya çıkmışsa ikincil adını alır. Bu ayrım muhtemel nedenlerin ortaya konması açısından önemlidir.Yüzeyel disparoni vajina girişinde, derin disparoni ise penisin girmesiyle birlikte vajinanın derinlerinde ortaya çıkan ağrıdır ve bu ayrım da tanıaçısından önemlidir. Derin disparonide ağrı alt karın bölgesinde yaygın olarak hissedilir.

Cinsellik

Cinsel takıntılar da dayanılmazı zor olan, büyük utanç ve acı veren takıntılar arasındadır. Bazı kişilerin aklına hiç istemedikleri zamanda hiç istemedikleri kişilerle ilgili cinsel düşüncüler, erotik görüntüler gelir.

Cinsellik

Kadınlar çoğunlukla partnerlerine, ilişki öncesinde ve sırasında haz aldıkları dokunuşları ve bölgeleri itiraf etmekten çekinirler. Oysa ne istediğini bilmek kadar onu dile getirebilmek de önemlidir. 

Cinsellik

Doğum yaptıktan sonra seks yapmayı düşünüyor musunuz.Tabiki evet ama bunun ne sürede ve nasıl olması gerektiği hakkında sizin de sorularınız olacaktır.

Cinsellik

Cinsellik nedir?Cinsellik insanın yaşamdaki en temel, haz verici gereksinimlerinden biridir. Hazzın yanı sıra türlerin devamı da ancak cinsellik ve üreme ile olanaklıdır.

Cinsellik

Seks, her yaşta ve her dönemde farklı algılanır ve yaşanır.
20'li yaşlarda performans önemliyken, 60'lı yaşlarda içten bir sarılma yeterli olabiliyor... 

 

Cinsellik

sSeks sadece büyük bir zevk kaynağı değildir.
Yaşamımıza renk getiren, yaşamı paylaşmayı öğreten bir ilişkidir.

Cinsellik

Erkeklerin pek çoğu yatakta sınırları zorlamaktan hoşlanır.
Onun aklını başından almak için, küçük oyunlardan yardım alabilirsiniz. Şimdi siz de düşünmeye başladınız değil mi, "Ben mi? Nasıl yani?" diye.

Cinsellik

Yüksek topuklu ayakkabıların kadınlarda seks gücünü arttırdığı iddia edildi.
İtalya’daki Verona Üniversitesi’nden Dr. Maria Angela Cerruto, yüksek topuklu ayakkabıların kadınların seks gücünü artırdığını ortaya çıkardı.

Cinsellik

ssÇiftler ilk gece neler yaşıyor? Flört ve sonrası evlilikte neler oluyor ?
Cinselliğin yarım, kısıtlanmış, kurallar içinde yaşandığı flört döneminden evliliğe geçen çiftler, özgürlüğün tadına varacakken bocalıyor.

Cinsellik

Yatakta her seferinde aynı şeyleri yapmaktan sıkıldıysanız işte size 4 farklı seçenek.            
Duygusal seks!                                                     

Cinsellik

Psikologlara göre libidoyu etkileyecek çok fazla faktör var...
Evlilikte mutlu bir beraberlik yakalamak için öncelikle samimiyet ve sabır gerektiğinin altını çizen psikologlara göre libidoyu etkileyecek çok fazla faktör var.

Cinsellik

Yatakta zevk almak için işte size 9 öneri...
20-40 yaşları arası seksin en yoğun yaşandığı, kadın ve erkeğin en aktif olduğu yaşlardır. Ancak bu yaş aralığının dışında da arzulanma arzusunu, vücuduyla barışık olma arzusunu,

Cinsellik

Çoğu zaman ihmal ettiğimiz derimiz aslında en büyük organımızdır. Dış ortamdaki fiziksel, kimyasal uyaranlardan beyini haberdar eder.

 

Cinsellik

Orgazm jeli geliyor!Kadınların orgazm süresini 4'e katı arttıracak orgazm jeli geliyor...                                                                                                                                                              

 

Cinsellik

GAZETEDE okudum... 450 kişiye inmişler.
Sadece 450 kişi.Hadi bir o kadar da kendini ortaya koymayan var diyelim... Olsun olsun 900 kişi, bilemediniz 1000.  Kim bunlar? Aseksüeller.

Cinsellik

Yatak Odasında TV mi Seks mi ?Yatak odasında televizyon seksi unutturuyor mu yoksa bunlar bahane mi ?
Diziler, maçlar, derken farklı odalar, farklı televizyonlar ve yatak odasına giren ekranlar gerçekten insanlara seksi unutturuyor mu?

Cinsellik

Viagra'nın üreticisi Pfizer'in 27 ülkede yaptırdığı araştırmanın sonuçları açıklandı: Türkler ayda ortalama 7.4 kez cinsel ilişki ile dünyada en çok seks yapan ülkeler sıralamasında üçüncü sırada yer aldı...

Cinsellik

Erkekler Yatakta Ne İstiyor ?Bir erkeğin mükemmel bir kız arkadaşta ne aradığını biliyor musunuz? Erkekler yatakta ne istiyor ?
Erkeklerin bir ilişkiden neler beklediğini öğrenmek için gereken ipuçları burada!

Cinsellik

Seks Hayatı İyi Olanlar Mutlu !Seks hayatı iyi olanlar, sosyal hayatta daha mutlu...
Denilen o ki, iyi bir seks hayatı olanlar mutlu ve huzurlu, olmayanlar ise yaşamdan zevk almakta zorlanıyor!

Cinsellik

Seks Gerekli mi Acaba ?Seks, insan hayatında ne kadar önemli hiç düşündünüz mü ?
Tersini iddia edenler de var, yani seksin çok da önemli olmadığını... Peki sizce hangisi doğru?

 

Cinsellik

Sevgilinizin 9 Haz NoktasıSevgilinizi baştan çıkarmak için bire bir olan 9 haz noktasını biliyor muydunuz?
Erkeklerin vücudunda onu baştan çıkarmak için birebir 9 farklı nokta olduğunu biliyor muydunuz? Bu noktalar onu tahrik eden, hassas ve sinir uçlarına yakın noktalar. Siz de sevgilinizi baştan çıkarmak ve ilişkinize renk katmak için sayfaları çevirmeye başlayın!

Cinsellik

Kadınlarda Orgazm Derdine Son !Yeni geliştirilen g-noktası aşısı sayesinde, kadındaki zevk derdine çare bulundu.
ABD’li Jinekolog Dr. David Louis Matlock, orgazm aşısı icat etti. Aşı, ABD’de şimdiden çok tutuldu. İngiltere’nin başkenti Londra’daki bir

Cinsellik

İşte Erkek ve Kadınların Seks Fantezileri !Erkek ve kadınların seks fantezileri aynı mı, yoksa çok mu farklı ?
Seks fantezileri birçok çift arasında soruna, karışıklığa neden olabilir. Kadınlar ve erkeklerin farklı fantezileri ve beklentileri olabilir.

Cinsellik

Doğum Sonrası CinsellikDoğum sonrasında, cinsel istekte bir süre azalma olabilir.
Bu azalma genel olarak psikolojik kökenlidir. Seks isteği, 12’nci haftadan sonra eski haline döner. Emzirme döneminizde yükselen süt hormonu, östrojen hormonunu baskılayarak vajende kuruluklara yol açabilir. Bu kuruluğa karşı rahatlatıcı bir önlem olarak gliserin

Cinsellik

Renkler Cinsellikte Etkili !Giydiğiniz kıyafetler, evinizdeki eşyalar, cinsel kişiliğiniz hakkında ipuçları veriyor... Etrafınıza baktığınızda özellikle giyiminizde ve ev dekorasyonunuzda belli renklere yoğunlaştığınızı göreceksiniz. En fazla görünen renk sizin baskın renginizdir; cinsel sizi yansıtan renktir. Peki buna göre siz