Diyet

Sebebi ne olursa olsun olsun şişmanlığı bir hastalık olarak ka­bul etmek gerekir. Tedavinin temel prensibi, sarf edilenden az enerji almaktır. Bu yüzden, alışılmış besin azaltılmalı ve daha ha­reketli yaşanmalıdır. Şişmanlığın giderilmesinde kullanılan diyet metodları ve açlık rejimlerinin çoğunun zararlı olduğu veya en azından faydalı olma­dıkları iddia edilmektedir. Böyle bir zayıflama diyeti tatbik etmek isteyenlerin şu kaideleri gözönünde bulundurmaları yeterli ve ge­reklidir. - Şeker ve şekerli besinler, gazoz gibi meşrubatlar, fıstık ve fın­dık gibi kuru yemişler, kuru meyveler terk edilmelidir. - Etlerin yağsız kısmı tercih edilmeli, yemeklerin az yağlı ve haş­lama olması sağlanmalıdır.

Diyet

Kilo vermek isteyenlerin en çok düştükleri hata; uzun süre aç kalmaları. Oysa diyette başarılı olmanın altın kuralı; hatalı beslenme alışkanlığından vazgeçmektir. Sık aralıklarla, karbonhidrat, protein ve vitamin dengesini sağlayacak şekilde beslenmek; yalnızca kilo vermek için değil, sağlık açısından da gerekli. Egzersizle birlikte kilo verenlerin egzersiz ve diyet programları da bağımsız olmamalı. Siz de geçici diyet müptelalarından, öğün atlayıcılardan veya atıştırma meraklılarındansanız muhtemelen kilolarınızla da başınız ciddi olarak derttedir.

Diyet

Nedir bu detoks?Herkesin dilinde o. Peki nasıl uygulanır? Kimler yapabilir?

Son yıllarda sıkça kullanılan ''detoks'' yönteminin, uzun süreli ve yanlış uygulanması halinde, zihinsel bulanıklık ve epilepsiye kadar gidebilen beyin hasarlarına yol açabileceği belirtildi.

Diyet

Ne yiyerek diyet yapmalıyım ? nasıl kilo verebilirim ? kilo verme hakkında önemli ipuçları burada! 

 

Diyet

Yaz geldi gecti gidiyor ama kilolar hala bünyenizdemi...Ödem attırıcı ve zayıflatıcı bir içecek. Yapılışı gayet kolay. Bütün kanallarda da verdiler. Ben ve bir kaç arkadaş da denedik valla bir kaç kilo şimdiden gitti
 

Diyet

Eğer 4.5 kilo vermek istiyorsanız bu 12 öneriyi dikkate alın..
Metabolizmanızın hızını arttırmak ve hedefiniz doğrultusunda emin adımlarla ilerlemek için bu tavsiyeleri deneyin

Diyet

İşte Mucize Diyet !5 bitki ile 3 ayda tam 20 kilo vermeye ne dersiniz?
Baharın ilk günlerindeyiz. Yaza daha üç ay var. Bir başka deyişle kışın aldığınız kilolardan kurtulmanız için üç ay süreniz var. Bu süre yaza sağlıklı ve ‘fit' girmek için yeter de artar bile. Peki ama nasıl yapmalı, hangi diyetisyene gitmeli, hangi diyetleri günü gününe

Diyet

Uzun yaşamak, hayatı zinde, kaliteli, nitelikli geçirmek istiyorsanız spor yapıyor olmalısınız ya da en yakın zamanda spora başlamalısınız! Fiziksel görünüşünüzü güzelleştirmek ve zindelik sağlamak için yarışmalara katılacak profesyonellikte sporcu olmak zorunda da değilsiniz. "Düzenli egzersiz ve sağlıklı beslenme" bütünü kas gücünü, dayanıklılığı, koordinasyonu artırıp, kardiyovasküler uyumu sağlar, şişmanlık riskini azaltır, daha mutlu ve stressiz bireyler yaratır.
Doğru kilo kaybı yağ kaybıdır; bunun için vücudun "çalışan işçileri" olan kas kitlesini artırmalı metabolik faaliyeti yükselterek yağ yakımını hızlandırmalısınız. Bunun en temel yolu da diyet programları için her zaman söylediğimiz "kişiye özel" ilkesinin spor programları için de uygulanmasından geçmektedir. Kendi vücudunuza, yaşam şartlarınıza ve isteğinize uygun bir spor seçip o sporu yapmayı sürdürmelisiniz.

Kısırlığa yol açabilir!
Son çalışmalar kadınların son yıllarda uyguladıkları ağır diyet ve sporla bünyelerindeki yağ oranını tükenmeye yakın hale getirdiklerini, bunun da kısırlığa giden sonuçlara neden olabileceğini, hamile kalmakta zorlanabileceklerini göstermiştir.
Dikkat edilmesi gereken en kritik nokta, harcanan eforun şiddeti, yani yoğunluğudur. Spor hekimi efor testiyle egzersiz nabzını belirleyebilir. Eforunuzun yoğunluğu, egzersiz yaparken ıslık çalmanızın veya yanınızdakilerle konuşmanızın mümkün olacağı bir şiddette olmalıdır. Ayrıca, egzersiz yoğunluğu çok hafif de olmamalı, ter atılmalıdır.

Nasıl ve ne kadar?
Uzmanlar kilo kontrolü için haftada en az 2, kilo kaybı içinde haftada en az 4 kez spor yapmayı öneriyor. Spor öncesi ne çok aç, ne de tok olmalısınız. Sıvı alımını takip etmelisiniz.

Egzersiz konusunda kendinizi test edin

1) Haftada kaç kez spor yapıyorsunuz?
a) Hiç
b) Haftada 1 veya 2 kez
c) Haftada 3-4 kez
d) Haftada 5 veya daha fazla

2) Bir günde spor yapmak amacıyla ortalama kaç dakika hareket ediyorsunuz...
a) 10 dakikadan az
b) 10-20 dakika
c) 20-30 dakika
d) 30 dakika veya daha fazla

3) Spor yaparken ya da ağır bir aktivite sonrasında kendinizi nasıl hissediyorsunuz?
a) Pek hareketli sayılmam.
b) Nefesim kesilmez, terlemem.
c) Normalden hızlı nefes alırım.
d) Normalden çok daha hızlı nefes alırım, terlerim.

A'lar çoğunluktaysa:
Sağlığınızı ciddi şekilde riske atıyorsunuz. Az hareket bile hareketsizlikten iyidir. Azar azar başlayın, performansınız yükseldikçe yaptığınız aktiviteyi artırın.

B'ler çoğunluktaysa:
Fena değil. Az da olsa hareket ediyorsunuz. Fayda sağlamak için biraz daha aktif olmalısınız. 10 dakikalık aktivitelerle başlayıp, birkaç hafta içinde bunu günlük 30 dakikaya, daha sonra da 60 dakikaya çıkarmak hedefiniz olmalı.

C'ler çoğunluktaysa:
Düzenli egzersizin faydalarını hissediyor olmalısınız. Haftanın çoğu günü yarım saatlik bir aktiviteniz var. Amacınız bunu artırmak her güne yaymak ve aktivite süresince hafif ısınma hissedip hafif şekilde nefes nefese kalmak olmalıdır.

D'ler çoğunluktaysa:
Süpersiniz! Aktivite süresince ciddi ısı artışı hissediyor, nefes nefese kalıyorsunuz. Egzersizin sağlığınız açısından faydalarını görmeye başlamış olmalısınız. Eğer performansınızdan memnunsanız bu seviyede tutmak için çalışın, artırmak niyetindeyseniz bir egzersiz uzmanı eşliğinde çalışın.

Daha sağlıklı, mutlu, kaliteli ve uzun bir yaşam için hangi sporu seçmeli, ne kadar spor yapmalısınız? İşte yanıtlar...

Diyet

Tembel Kadınlar Nasıl Kilo Verir ?Spor yapmak sana zor mu geliyor ? O halde ünlülerin de uyguladığı basit ama etkili egzersizleri dene. Hızla olmasa da, vücudunun forma girdiğini göreceksin.

Diyet

40'tan 36 Bedene Nasıl Düşülür ?40 bedenden 36 bedene düşen Tülin Şahin anlatıyor... Tülin Şahin, "Kadınların hepsi güzel. Sadece belirli püf noktalarla daha bir çekici görünme fırsatları var. Vücut tipine göre doğru giyim çok önemli. Aynı şey yemekte de geçerli. Sağlıklı insan güzel insandır.

Diyet

Karpuz DiyetiKilo vermek isteyen kadınların imdadına bu sefer karpuz diyeti koşuyor. Bu diyetle hem çabuk hem de sağlıklı kilo vereceksiniz. Hem de aç kalmayacaksınız. Yaz mevsimi insan ister istemez ağır ve yağlı hiçbir şey yiyemiyor ve bol kalorili her şeyden uzak duruyor. Dolayısıyla bu mevsimde diyet yapmak daha kolay oluyor.

Diyet

Zayıflatan Yosun HapıZayıflatan yosun hapı (SPIRULINA, SPİRULİNA) Prof. Dr, Veysel Aysel, yosun hapının aç karnına alınınca şişmanlattığını, tok karnına alınınca ise zayıflattığını söyledi. Çanakkale Onsekiz Mart

Diyet

Yağ Eritici Lahana DiyetiKadınlar arasında lahana çorbası olarak anılan bu sebze çorbalı diyet, mucizevi bir biçimde bir haftada tam 8 kilo verdiriyor! Kimi diyetisyenler vücudun bu kadar kısa sürede kilo vermesine

Diyet

Zayıflatan Bitkiler ve FormüllerZayıflamaya çalışan ancak bir türlü beceremeyenlere aşağıdaki bitkileri çay gibi demleyip içmeleri öneriliyor.

Diyet

İştahınızı Yok Etmenin FormülüBazı besin maddeleri iştahınızı kapatarak acıkmayı geciktiriyor. Özellikle iştah kapatıcı etkisi olduğu kanıtlanan 40 özel besini rejim yapmadan zayıflamak için denemenizi öneriyoruz

Diyet

Sharon Stone DiyetiDünyanın en çekici kadınları arasında ilk sıralarda yer alan Sharon Stone tam 43 yaşında. Peki bu güzel aktrist herkesin imrenerek baktığı vücudunu korumak için ne kadar çaba harcıyor, kilo problemine nasıl bir çözüm buluyor?

Diyet

Pilates Nedir? Pilatesle ZayıflamakPilates, bedenin dengeli tutulmasına yardımcı olan ve omurgayı desteklemekte önemli işlevi olan temel kaslar üzerine yoğunlaşılan bir egzersiz programıdır. Nefes egzersizi teknikleri de yer almaktadır.

Diyet

Gülben Ergen DiyetiBaşarılı şarkıcı geçen yıl hamilelik süresince aldığı 16 kiloyu ünlü estetik uzmanı Mustafa Karataş'ın mucize diyetiyle verdi. Karataş'ın 6 öğün yediren bu diyeti zayıflamak isteyeni hiç aç bırakmadığı gibi vücudun tüm mineral ve vitaminleri almasını da sağlıyor.

Diyet

İsveç DiyetiArtık Türkiye'de İsveç deyince muhtemelen birçok kişinin aklına İsveç diyeti geliyor. Avrupa'da çılgınca uygulanan İsveç Diyeti Türkiye'de ilk defa Aylin Livaneli tarafından duyuruldu

Diyet

Zayıflatan En İyi 10 Diyetİşte uzmanlara göre dünyada en sağlıklı kilo verdiren 10 diyet programı ve püf noktaları...

Diyet

Şenay Akay'ın Diyet Listesiİşte Şenay’ın diyet listesi: SABAH: Mutlaka su ile başlarım güne. Ardından sıkı bir kahvaltı yaparım; kahvaltı tüm öğünlerin kralıdır. İnsan kendi vücudunu tanımalı ve ona göre bir diyet uygulamalı.

Diyet

50 Diyet HatasıHER ÖZEL ANI YEMEKLE ÖDÜLLENDİRMEYİN
1-
Zayıflayabileceğine inanmamak, karamsar tavırlar sergilemek
2- Kısa süreli çözümler getiren zorlayıcı diyetler uygulamak, hayat boyu çözüm getirecek sağlıklı yolların arayışına girmemek

Diyet

Açlık duygusuyla baş etmekDiyet yaparken karşılaşılan en büyük sıkıntı açlık duygusunu bir türlü bastıramamak. Açlık duygusunu en aza indirmek için neler yapmalı?

Diyet

Burçlara Göre DiyetKoç (21 Mart - 20 Nisan) : Abur cubur yemeye son derece meraklısınız. Bu nedenle sizin için tehlike çanları çalıyor. Tuz ve alkolden uzak durarak bunun yerine

Diyet

Göbek Eriten DiyetMekik hareketi
Dizlerimiz bitişik ve ayaklarımız birbirine paralel şekilde tabanları yeri gösterirken iki elimizi enseye koyup hızlı hızlı, sık sık ve kesik kesik hareketlerle karnımız acıyana kadar sabah ve akşam ellişer kez bu hareketi yapıyoruz.

Diyet

Çok Yiyerek Zayıfla3 Günde 6 öğünle zayıflayın Ünlü Obezite Uzmanı Haluk Saçaklı, diyet programının yanı sıra beslenme davranışlarının da büyük önem taşıdığını vurguluyor. Ünlüleri zayıflatmasıyla tanınan Haluk Saçaklı, hazırladığı diyet programları ve beslenme düzenleme

Diyet

Fazla Kilolarınızdan 3 Günde KurtulunFazla kilolarınızdan üç günde kurtulabilirsiniz. Uzman diyetisyenler tarafından hazırlanan sıkı bir rejim programıyla kısa sürede ideal kilonuza ulaşabilirsini...

Diyet

Kan Grublarına Göre DiyetA Grubu
A Grubu’nun özellikleri
Onlar ilk vejetaryenlerdir. Sindirim sistemi duyarlıdır.Bağışıklık sistemi dayanıklıdır. Yerleşik beslenme ve çevre koşullarına kolayca uyum sağlar. Stresi yenebilir. Güçlü ve sağlıklı kalması için sebze ağırlıklı diyet uygulamalıdır.

Diyet

Dynamed spa ile bol oksijenli zayıflamaGörünüşü bir istiridye kabuğunu andıran, zayıflama ve selülit tedavisinde kullanılan Dynamed Spa Sistemi, hücrelerin daha fazla oksijenlenmesini sağlayarak metabolizmayı da hızlandırıyor.