Estetik

Ne olur, yiyin!

Tartının gösterdiği rakamın düşmesini istiyorsanız, yemeniz ve daha fazla olmak koşuluyla egzersiz yapmanız gerekir. Her gün kullandığınız kalorinin %10 ilâ 30’u, yediklerinizi sindirirken yakılır. Bu çok hoş! Çünkü yeme arzumuzu karşılarken, aslında kalorilerimizi yakıyoruz. Ancak tüm gıdalar, aynı şekilde yaratılmamıştır. Vücudunuz proteini sindirmek için (tüketilen 100 birimden yaklaşık 25’i yakılır) yağ ve karbonhidratları sindirmek için yaktığından (tüketilen 100 birimden yaklaşık 10-15’i yakılır) daha fazla kalori kullanır.

Estetik

Meme küçültme operasyonu memelerinin ağırlığı ve sarkıklığından dolayı;sırt,bel,boyun ağrısı; meme altında egzama (pişik),mantar enfeksiyonu oluşan,sütyen askıları omuzlarında iz bırakan, postür bozukluğu yaşayan ayrıca psikolojik olarakta memelerinin büyüklüğünden rahatsız olan kişilere yapılabilir.

Estetik

Opr. Dr. Akın Banaz, yer çekimi etkisiyle gözün etrafını saran yağ dokusunun alt göz kapağında öne doğru torbalandığını ifade ederek, "Bazı kişiler cilt yapısına bağlı olarak daha genç yaşta da aynı sorunlar ile karşılaşabilir" dedi.

Estetik

Burun pek çok işlevi ve anlamı olan bir organdır. Bu yüzden, burnundan rahatsızlığı olan hastaların ameliyat olmadan önce dikkatli bir biçimde incelenmesi gerekir.

Türkiye'de yapılan estetik operasyonlarda burun estetiği ameliyatları ön sıralarda yer alıyor.

Estetik

Büyük göğüslülere müjde!Türk doktorunun bulduğu yeni teknik, meme kanseri ameliyatlarına da çok uygun

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Ana Bilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Eray Copcu, meme küçültme ameliyatları için yeni bir teknik buldu.

Estetik

Dolgun dudakları niçin güzel buluyoruz biliyor musunuz? Çünkü dolgun dudaklar bir anlamda gençliğin simgesi.

Estetik

Klitorise estetik moda oldu.. Artık orgazm daha kolay gerçekleşiyor !
Cinsel ilişki sırasında sertleşen ve duyarlılığı sağlayan klitorisin etrafındaki dokulara yapılan estetik müdahalelerin orgazmı kolaylaştırma etkisi biliniyor.

Estetik

Keira KnightleyŞimdi Avrupalı kadınların derdi omuzlarının  ya da Madonna'ya benzemesi. Bu nedenle estetik doktorlarına koşup liposuction yaptırıyorlarmış.

 

Estetik

Tansu Çiller’e benzemek için estetik ameliyat olan manken Çiğdem Savaş tartışmalara yol açtı. Savaş geçtiğimiz günlerde bıçak altına yattı ama plastik cerrahlara göre ameliyatla başka birine tıpatıp benzemek mümkün değil...

Estetik

Ayak Bileklerine LiposuctionBayanlara müjde ! Artık etek sizede yakışacak... Hollywood ünlüleri arasında yaygın olan 'ayak bileği liposuction'ı artık Türkiye'de. Bir saat süren operasyona en çok hostesler ilgi gösteriyor..

Estetik

Yüz GermeYüz germe ameliyatı nedir? Yüz germe ameliyatının bir diğer adı da "Rhytidectomy"dir. Yüz germe ameliyatı ile yüz ve boyun derisindeki sarkıklık giderilir; varsa çene altındaki yağlanma ortadan kaldırılır. Derialtı dokusu takviye edilir.

Estetik

Botoks Nedir?Botoks Clostridium botulinum adındaki bir bakterinin toksininden elde edilen bir ilaçtır. Botoks uygulaması ; gülme, kızma, şaşırma, gözleri kısma v.b. hareketler sonucu yüzümüzde oluşan kırışıklıkları geçici olarak düzelmesini sağlayan bir yöntemdir.

Estetik

Koltuk Altı Terlemesine Kesin ÇözümBu konumuzdada Koltuk altı terlemeleri ni özellikle yaz aylarında birçok insanı zor durumda bırakan bir sorunu ele alıyoruz. Sorunun çözümü için uygulanan bazı yöntemlerse geçici ve sürekli tekrar isteyen yöntemler.

Estetik

Septum deviasyon (nefes darlığı) ameliyatında burun orta duvarının eğriliği düzeltilir. Çoğu zaman orta duvar kıkırdağına işlemler yapılarak çıkarılan kıkırdak yapısı atılır, ancak septum kıkırdağı çok özel ve önemli bir yapıdır.

Estetik

Burun estetiğiEstetiğin koşulları, oran ve simetridir. Bu vasıflardan yoksun objeler göze hoş görünmezler. Burada, burnumuz ile ilgili estetik ayrıntılar üzerinde durulacaktır.