Giriş Yap Yazar ol!

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yazar ol!

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.

Sıkı Bir Yaza Hazır Mısınız ?

Sıkı Bir Yaza Hazır Mısınız ?Bu hareketlerle, istediğimiz bikiniyi korkusuzca giyebileceğiz! Kadınların %80'i selülit problemi yaşıyor. Şimdi onlara savaş açmanın tam zamanı!
Hedefimiz yağ hücrelerini küçültüp, bağ dokusunu güçlendirerek, 4 haftada selülitlerin görünümünü azaltmak. Çok kolay olmayan ama çok etkili olan bu hareketlerle, istediğimiz bikiniyi korkusuzca giyebileceğiz!

Ancak istenen sonuca ulaşmak için bunları mutlaka yapmalısınız:

- Gösterdiğimiz sekiz hareketi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez mutlaka uygulayın.

- Haftada üç kez yarım saat yürüyün ya da koşun. Koşmak, bağ dokusunu sıkılaştırdığı için çok faydalı.

- Her sabah problemli bölgelerinize sıcak-soğuk duş uygulayın ve 3 dakika boyunca sert bir vücut fırçasıyla bu bölgelere masaj yapın.

1- Popo ve bacakların iç kısmı için:

Ellerinizi ve dizlerinizi yere koyun. Sol bacağınızı dizinizden büküp 90 derece havaya kaldırın ve indirin. Bu hareketi 15 kez tekrarlayıp, diğer bacağınıza geçin.

Yere oturun ve bacaklarınızı sağ yanınıza toplayın. Avuçlarınız yere paralel olacak şekilde kollarınızı öne uzatın. Sağ bacağınızı kaldırıp hafifçe arkaya dönün. Ardından bacağınızı uzatın ve kısa bir süre havada tutun. Hareketi 15 kez tekrarlayın ve diğer bacağa geçin.

2- Bacakların üst arkası için:

Yüz üstü yere yatın ve alnınızı ellerinizin üzerine dayayın. Bacaklarınızın alt kısmını yukarı kaldırın ve ayak parmaklarınızı kendinize doğru çekin. Poponuzu sıkın ve kalçanızı yukarı kaldırın. Beşe kadar sayarak pozisyonunuzu koruyun. Bacaklarınızı serbest bırakın. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

3- Bacakların üst arkası için:

Dizlerinizin üzerinde durarak öne doğru uzanın. Dirseklerinize yaslanın. Sol bacağınızı düz bir şekilde havaya kaldırın ve yere paralel tutun. Sonra bacağınızı sırtınızla düz bir çizgi oluşturacak şekilde yukarı kaldırın. Bacağınız havadayken çok kısa mesafelerle 5 kez aşağı yukarı hareket ettirin ve bacağınızı yere indirin. Her bacak için hareketi 15 kez tekrarlayın.

4- Bacakların üstü için:

Dik bir şekilde ayakta durun, sağ bacağınızı arkadan havaya kaldırın ve bir sandalyeye koyun. Ellerinizi belinize yaslayın. Sol bacağınızı iyice bükün ve belinizi dik tutun. Ardından sol bacağınızı tekrar dik konuma getirin. Bu hareketi her bacak için 15 kez tekrarlayın.

Dik bir şekilde ayakta durun, 5 kiloluk dambılları elinize alın. Bacaklarınızı iyice bükün ve kalçanızı sanki bir yere oturacakmış gibi geriye doğru itin. Bu şekilde biraz bekleyip tekrar dik durun. Bu hareketi 15 kez tekrarlayın.

5- Karın ve bacakların üstü için:

Sırt üstü uzanın, dizlerinizi bükün ve topuklarınızı yere basın. Kalçanızı yukarı kaldırın. Karnınızın ve vücudunuzun üst kısmının düz bir çizgi oluşturmasına dikkat edin. Sağ topuğunuzla yere basarken, sol bacağınızı göğsünüze doğru çekin ve havada tutun. Kalçanızı yukarı kaldırıp indirin. Her bacak için 15 kez tekrarlayın.

6- Kalça ve sırt için:

Bir sandalye ya da platform üzerine karın üstü uzanın. Ellerinizi yere koyun. Sağ bacağınızı büküp, dizinizi öne doğru çekin. Sol bacağınızı sırtınızla aynı hizada olacak şekilde yukarı doğru kaldırın. Minik hareketlerle bacağınızı yere indirmeden yukarı aşağı 5 kez hareket ettirin. Ardından bacağınızı yere indirin. Her bacak için hareketi 15 kez tekrarlayın.
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...