Giriş Yap Yazar ol!

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yazar ol!

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.

İstenmeyen tüylere son

Medlite Lazer Sistemi, cerrahi olmayan çeşitli dermatolojik uygulamalar için çok yönlü ve son derece güvenilir yeni bir lazer teknolojisidir.

Günümüzde, farklı dalga boylarına sahip çeşitli lazerli epilasyon cihazları bulunmaktadır. Bu lazerler kıl kökü tahribatını ve kıl yoğunluğunu azaltarak, sonuç olarak kılı tamamen yok etmeyi amaçlarlar. Ancak gün geçtikçe gelişen tıp, epilasyon konusunda da biz hekimlere ve fazla tüy problemi olan kişilere, teknolojisi ve konforu üst düzeyde yeni cihazlar armağan etmektedir. Medlite Lazer de bu cihazlardan biridir. Özel dalga boyu ve hızlı ışın atışları ile cilde işleyip, melanosom olarak bilinen kıl kökü alt kesesini hedefler yani folikülün yanı sıra bu alt kesecikteki hücre parçaları da hasar görmektedir ancak bunu yaparken çevre dokulara sıcaklık iletimi yapmaz yani cildi tahrip etmeden kıl kökünü yok eder. FDA onayı almış olan sistem son derece hızlıdır.
Lazer uygulamadan hemen önce tüyler yıkanır. Lazer darbesinin etkisi ile tüylerde anında sararma görülür. Epilasyon esnasında sararan tüyler 15-20 gün içerisinde dökülür. Böylece dökülmeyi bekleme süresini de kıl renginden rahatsızlık duymadan atlatabilirsiniz.
MedLite, ağrısız bir yöntem olduğundan topikal uyuşma sağlayan kremler ya da soğutma jelleri gibi klasik lazer epilasyonda kullanılan ekstra uygulamalara gerek kalmaz. Lazerli epilasyon uygulamalarında yaşanan en büyük sorunlardan biri, yaz aylarında uygulanamamasıdır. İşte Medlite Lazer ile bu sorun tamamen ortadan kalkmaktadır. Çünkü bronz ten de dahil olmak üzere tüm cilt tiplerinde ve her mevsimde rahatlıkla uygulanabilir, bu herhangi bir sakınca yaratmaz.

LAZERLİ EPİLASYON SIRASINDA OLUŞABİLECEK LEKE VEYA KOMPLİKASYONLAR


Lazerli epilasyon uygulamalarında komplikasyon oluşumu sık rastlanan bir durum değildir ancak oluşabilecek lekeler, uygulama sonrasında direkt güneş ışığına korumasız olarak maruz kalmaktan kaynaklı olabilir. Bu nedenle uygulamadan sonra mutlaka güneş koruyucu kremler kullanmalı ve gerekli olduğunda da yenilenmelidir. Eğer güneşten koruyucu önlemler alınırsa, lazerli epilasyon uygulamaları herhangi bir sorun oluşturmaz.

Medlite Lazerin kullanıldığı diğer alanlar; dövme yok etme, cilt gençleştirme, kılcal damar tedavileri, yara izleri, güneş lekeleri, ince çizgiler, yüzeysel akne izleri, gözeneklerin sıkılaştırılması, ışık yaşlanması (photo-aging) ile ilgili doku değişikliklerinin tedavisi olarak sıralanabilir. Cihaz, her türlü tedavide cildin üst yüzüne hasar vermeden alt yüzeyini ısıtma özelliğine sahiptir. Böylece dokuyu tekrar oluşturmak için daha yeni kolajlar üretilir ve bünyenin kendi iyileşme tepkisini uyarır.

Dr. Erçin Özüntürk
Dermatolog

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...