Giriş Yap Yazar ol!

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yazar ol!

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.

Cafe Wien

İstanbul, Viyana benzeri bir kahvehane kültürünü 20. yüzyıl başlarında yakalamışken, yüzyılın ikinci yarısında gittikçe kalabalıklaşan kentte kahveler yavaş yavaş yok oldu. 1990 yılında açılan, İstanbul’un gerçek anlamda ilk cafe’si Cafe Wien ile İstanbullular bu geleneğin yeniden filizlenişine tanık oldular.

Uluslararası bir zincirin halkası olan Cafe Wien, kurulduğu ilk yıl Viyana Ticaret Odası Başkanı ve Viyana Kahvehane Sahipleri Derneği tarafından onaylanan "Özgün Viyana Kahvehanesi" (Original Wiener Kaffeehaus) beratını aldı.İstanbul’da büyük bir boşluğu dolduran Cafe Wien, 1993 yılında ise Viyana Ticaret Odası tarafından "En Başarılı Viyana Kahvesi" seçildi. 1993 Şubat’ında Viyana’nın ünlü Hofburg Sarayı’nda düzenlenen baloda Cafe Wien’in idarecisi, Viyana Turistik İşletmeleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Yaşagül Betil’e madalyası verildi. Böylece Viyana bir geleneği bozuyor ve ilk kez ülkesi dışında bir cafeyi bu ödüle layık görüyordu. Cafe Wien’in özelliği, Avrupa tarzında çok çeşitli kahve ve pasta ürünlerini kendi bünyesinde hazırlaması ve satışa sunmasıdır. Viyana’nın ünlü kahvesi "Melange" veya yaz aylarının favorisi dondurmalı "Eiskaffee", pastalardan "Sachertorte"ve "Apfelstrudel" ya da haşhaşlı çörek "Wiener Brezel" Cafe Wien’in spesiyalitelerinden bazıları... Tüm pastalar ve tatlı - tuzlu çeşitler hiçbir katkı maddesi veya boya kullanılmadan Viyanalı pasta ustaları ve onların denetimindeki Türk pasta ustaları tarafından özenle yapılıyor. Evinizde hazırlanmış gibi sade ve doğal; Cafe Wien’in profesyonel dokunuşuyla...

Cafe Wien’de hizmet sadece cafe içinde sınırlı değil. Doğum günleri, davetler, cateringler için istenilen çeşitlerin üretimi Cafe Wien kalitesiyle yapılıyor.

adres: Reasürans Pasajı No: 62 Teşvikiye
telefon : (212) 233 7860 - 231 8963
Fax : (212) 230 1662

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...