Giriş Yap Yazar ol!

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yazar ol!

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.

Bakımlı Saçlar İçin Püf Noktaları

Bakımlı Saçlar İçin Püf Noktaları

Her kadın parlak, ipek gibi, sağlıklı saçlara sahip olmak ister. Peki günlük hayatta saçlarımıza ne derece özen gösteriyoruz? Bakım yapıyor muyuz? İşte sağlıklı saçlar için ipuçları;

İnce ve cansız saçlar
Saç serumları kırılan uçları düzleştirme de son derece işe yarar. Parmaklarınızın arasına bir damla alarak yıpranmış saç uçlarına uygulayın. Hacimsiz saçlar ürünlerin, özellikle de saç kremlerinin fazla kullanılması sonucu ortaya çıkıyor. Saç kremini yeterli derecede kullanmak gerekiyor. Saçlarınıza hareket kazandırmak amacıyla, saç diplerine köpük sıkın ve saç kurutma makinesiyle kurutun.

Kalın ve sert saçlar
Sürekli bakım ve kontrol gerektirir. Kuru saçlara nem veren şampuan tercih etmelisiniz ve gün aşırı yıkamanız gerekir. Fazla kısa kesmemeniz de fayda var. 


Dalgalı saçlar
İnceden kalına doğru uzanır, bu yüzden kesim ve uzunluk tamamen yüz şekline bağlıdır. Dalgalı saçlarda özellikle serum ve köpül kullanımı olmazsa olmazlardandır. Saçlarınızı haftada 2 veya 3 defa hafif şampuan ve saç kremi ile yıkayın. Ayrıca saçlarınızı ne kadar uzatırsanız, dalgaları o kadar azalacaktır.


Yağlı saçlar
Saç derisinde yağlanma düzensiz şampuan ve saç kremi kullanımı, terleme ya da hormonal bozukluklardan kaynaklanıyor olabilir. Saçınızı her gün arındırıcı bir şampuanla yıkayın. Krem içermeyen şampuanlar tercih edin.

 Kuru saçlar
Kuru saçlar neme ihtiyaç duyar. Doğal yağlarla saç derinize haftada 2 kez masaj yapın. Unutmayın Saç derinizin de vücudunuz gibi suya ihtiyaç duyar. Ayrıca saçlarınızı şampuanladıktan sonra su bazlı nemlendiriciler kullanın ve saçınızı tutam tutam ayırarak kremi saçlarınıza yedirin. 


Dalgalı saç
Dünya nüfusunun yaklaşık yüzde 50'si değişen oranlarda dalgalı saça sahiptir. Dalgalı saçlar genellikle kuru olur, bu nedenle nemlendirici içeren şampuan ve kremlere gerek vardır.
Islak saça uygulanan serumlar saç tellerini yumuşatır. Serum ve köpükler saçtaki kıvrımları vurgular. Saçın ıslakken düz taranması, jöle sürülmesi ve kendi kendine kurumaya bırakılması da izlenebilecek başka bir yöntemdir.


Kıvırcık saçlar

Kıvırcık saçlara şekil vermek bir hayli zordur. Düzenli olarak beslenmesi ve nemlendirilmesi gerekir. Bitkisel özlü şampuanlar tercih edin. Saçınızda elektriklenme azalacaktır. Son olarak saçların canlı kalması ve parlak görünmesi için saçlarınızı soğuk su ile durulamakta fayda vardır.

 

5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 oy 5.00 (3 Votes)

Yorum Yaz...