Giriş Yap Yazar ol!

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yazar ol!

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.

Anamorf

 Anamorf Anamorph Yıllarca inzivada son çözdüğü vahşi cinayetin izlerinden kurtulmaya  çalışan dedektif Stan Aubrey her çözdüğü olaydan kendine kalan korkular ve psikolojik sorunlarla baş etmeye çalışmaktadır. Yeni bir cinayet ve garip olaylar ortaya çıktığında üstleri bu olayları yalnız Stan’in çözebileceğini düşünür.

 

Ve tekrar işinin başına dönmesini isterler. İp uçları bir araya geldiğinde Stan bundan 5 yıl önce çözdüğü ve failini yakaladığına inandığı bir seri cinayetin devamı olduğunu anlar. O yıllarda ortağı Carl Unger yanlış adamın hapse atıldığını ileri sürmüş fakat Stan buna inanmamıştır.

Analizleri sırasında cinayetlerin estetik olamayan görüntüleri arasında Rönesans devri ressamlarının kullandığı bir tekniğin kullanıldığını fark eder. Yeni cinayetler bundan yıllarca önce tutuklanan seri katil “Eddie Amca” nın bıraktığı yerden devam etmekte ve katil cinayet mahallerini farklı açıdan bakıldığında farklı görüntüler oluşturan anamorfik mekanlar haline getirmektedir. Seri katil tıpkı ressamlar gibi cinayet yerleriyle Stan’a mesajlar bırakmaktadır. Dedektif gittikçe bu cinayetlerin bir parçası olur.

 

 

Yönetmen: Henry Miller
Oyuncular: Scott Speedman, Willem Dafoe, Peter Stormare, Clea Duvall, James Rebhorn, Don Harvey, Yul Vazquez, Amy Carlson
Tür: Gerilim
Vizyon Tarihi: 05 Eylül 2008
Dili: İngilizce
Süre: 107 dk.
 

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...