Giriş Yap Yazar ol!

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yazar ol!

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.

Gölge Aile

Gölge AileGölge Aile, istedikleri her tür karaktere bürünebilen yüzlerce insanın karanlık internet sohbet odalarında yaşayabileceği zorlayıcı ve şaibeli bir cinayet hikâyesi.

Saygın bir firmada çalışan orta yaşlı erkek ile üniversite çağındaki bir kızın çifte cinayet davası üzerinde araştırmalar yapmakta olan polis, adamın sanal âlemde “Baba” takma adıyla hayal mahsulü bir ailenin üyesi olarak yazışmalarını bulur.

Adamın gerçek dünyada ergenlik çağındaki kızı, cinayetin ardından peşinde bir sapığın olduğunu söyleyerek koruma ister. Soruşturma timi gerçek hayatta da görüştükleri anlaşılan sanal aile bireyleri üzerine odaklanır, baş şüpheli onlardır.

Öte yanda hikâyenin diğer kısmında, meslektaşı hastaneye kaldırılan masa başı memuru Takegami, kendini olayların tam ortasında buluverir. Üstelik on beş yıldır görmediği arkadaşı Dedektif Çikako İsizu'nun da ekibe alınması büyük sürpriz olur.

Ön sezilerini kullanarak kafa kafaya veren ekip sanal dünya ile acımasız gerçek hayat arasındaki ince çizgide bu esrarlı cinayetleri çözmeye çalışır. Çağımız yalnız insanının içine düştüğü boşluğu doldurmak için saatlerini geçirdiği sanal dünyada arayışlarından, özlemlerine karanlık fantezilerinden acımasız bir cinayete uzanan çaresizliğe çarpıcı bir bakış.

yazar: Miyuki Miyabe

 

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...