Giriş Yap Yazar ol!

Firkete Hesabına Giriş Yap


Yazar ol!

Yıldız işareti (*) ile işaretlenmiş alanlar gereklidir.

Nardis Jazz Club

Nardis Jazz ClubNardis gerçek anlamda bir jazz kulübü, çok fazla tür gözetmeksizin jazz eksenli yaratıcı müziğe yer verilen, Müzik ve müzisyenin öne çıktığı her performansın bir konser ortamında, ancak kulüp rahatlığında doya doya yaşandığı bir mekan.

Nardis’in müzikal ekseni mainstream jazz; ancak modern jazz, fusion, etnik jazz'a da yer veriliyor, tek bir müzisyen ya da grup yani belirli müzisyenler sahne almıyor. Haftanın bir günü emek sarf olmuş, jazz dışı yaratıcı çalışmalara da yer veriliyor. Ayda en az bir kere yurt dışından bir solistin lokal ritm section ile konserler verilmesi sağlanıyor. Nardis'in dekorasyonu Beken Mimarlık Gün Beken ve Cengiz Cennetoğlu tarafından yapıldı.
Binanın orijinali harman tuğla. Dolayısıyla bu doku bozulmadan modern ve çağdaş çizgilerle ilginç bir bütünlük oluşturuldu.
Nardis'in ana fikri rahat bir ortamda jazz müziğinin yapılması ve dinlenmesi olduğu için kulüp içi trafiğinden sahne mümkün olduğunca uzak tutuldu. Ses düzeni ve hacmin akustiği müziği en net ve kayıpsız bir şekilde
müzisyen ve dinleyiciye ulaştıracak şekilde tasarlandı. Bu tür mekanlarda insanların en çok şikayet ettiği konu olan havalandırma ve sigara dumanı oldukça iyi çözüldü. Sigara içilmeyen masalar düşünülmesine rağmen ilk akşam bu uygulama yapılmadı ancak içmeyenler de sigara dumanından hiç bir şekilde şikayet etmediler. Sahne ışığı abartılmadan kulübün sıcaklığını yansıtacak şekilde ayarlandı. Mekan 120 kişiyi rahat ağırlayabilecek kapasiteye sahip.

Menü Gökçen Adar tarafından belirlendi.
Menüde fingerfood tabakları, ayrıca değişik soslarla servis edilecek bonfile ve tavuk servisi var.
Yine değişik soslu spagettiler ile muhtelif salata ve tatlılar var.
Konsept olarak çok çeşit yok ama lezzet konusunda seçkin ve özel.
Nardis'in hemen yanında bir otopark var.

Hangi gün nerede jazz var sorularına artık son, çünkü Nardis var.

 

adres: Kuledibi Sok. No:14 Galata / İstanbul
telefon: (0212) 244 63 27
web sayfası: www.nardisjazz.com

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1

Yorum Yaz...